۱۰ اشتباه مردها در لباس پوشیدن

هر زمان صحبت از لباس پوشیدن و ست کردن لباس‌ها با یکدیگر به میان می‌آید، ناخودآگاه ذهن اکثر افراد به سمت و سوی خانم‌ها می‌رود و کمتر کسی در این باره به آقایان فکر می‌کند، اما مسئله این است که آقایان هم باید به همان نسبت خانم‌ها به لباس پوشیدن خود اهمیت بدهند و زمان بیشتری را صرف این موضوع کنند. همان طور که همه ما می‌دانیم خانم‌ها نسبت به آقایان معمولا بیشتر به خودشان اهمیت می‌دهند و به همین دلیل به نوع لباسی که می‌پوشند، رنگ لباس‌ها، ست بودن آن‌ها با یکدیگر و موارد متعدد دیگر توجه بیشتری می‌کنند. به همین دلیل عموما خانم‌ها نسبت به آقایان اطلاعات بیشتری در این زمینه‌ها دارند و کمتر دچار اشتباه در لباس پوشیدنشان می‌شوند. اما آقایان به دلیل اینکه اطلاعات کمتری دارند عموما در لباس پوشیدن دچار مشکلات فراوانی می‌شوند که در همین مطلب قصد داریم به تعدادی از آن‌ها بپردازیم. با ما در ادامه مطلب ” ۱۰ اشتباه مردها در لباس پوشیدن همراه باشید.

10 اشتباه رایج مردها در لباس پوشیدن

بسیاری از اشتباهاتی که افراد مختلف در لباس پوشیدن خود مرتکب می‌شوند، آنقدر مشخص است که اصلا لازم نیست فرد متخصصی باشید تا بتوانید این اشتباهات را پیدا کنید. دلیل اکثریت این اشتباهات معمولا بی‌توجهی یا نداشتن اطلاعات کافی درباره لباس پوشیدن است. به طور مثال بسیاری با کفش‌های تابستانی خود جوراب می‌پوشند که یک اشتباه در لباس پوشیدن محسوب می‌شود. زمانی که تعداد این اشتباهات بیشتر و بیشتر می‌شود، فردی که این اشتباهات را انجام می‌دهد تیپ خود را خراب و خراب‌تر می‌کند و در نهایت همه او را به همین عنوان خواهند شناخت. اکنون شاید شما هم کنجکاو شده باشید تا با اشتباهات رایجی که مردها نباید مرتکب شوند آشنا شوید:

باز گذاشتن دکمه های پیراهن

برای همه ما پیش آمده که در طول روز با آقایانی مواجه شویم که دکمه پیراهن خود را باز می‌گذارند و از این موضوع هم لذت می‌برند. شاید باز گذاشتن دکمه ها در حالتی که فرد کت نپوشیده باشد، قابل توجیه‌تر باشد اما زمانی که شخصی کت به تن دارد و کراوات نزده است، سه انتخاب دارد. انتخاب اول باز گذاشتن دکمه بالایی یقه است. انتخاب دوم بستن دکمه یقه و انتخاب سوم باز گذاشتن چند دکمه از پیراهن.
بستن دکمه بالایی یقه زیاد جالب نیست اما باز گذاشتن چند دکمه هم دست کمی از این موضوع نداشته و جلوه جالبی ندارد. اگر کت و شلوار می‌پوشید این بدان معنی است که می‌خواهید یک تیپ رسمی داشته باشید و باز گذاشتن چند دکمه بالای پیراهن با تیپ رسمی هیچ همحوانی نداشته و بهتر است این عادت به کل کنار گذاشته شود.

پیشنهاد ما به شما:  استایل مایکل جکسون ، پادشاه خود ساخته دنیای موسیقی

بستن دکمه‌های کت

بسیاری از طراحان مد و افرادی که به عنوان استایلیست آقایان مشغول به فعالیت هستند، معتقدند که بستن دکمه پائینی کت یک اشتباه بزرگ در لباس پوشیدن است و بهتر است زمانی که کت به تن دارید دکمه پائینی کت خود را باز بگذارید تا بتوانید راحت‌تر حرکت کنید و طبیعی‌تر امور روزانه خود را انجام دهید. اگر می‌خواهید تمام دکمه‌های کت خود را ببندید یا باید هیکل تراشیده‌ای داشته باشید یا سایز کت خود را کمی بزرگ‌تر در نظر بگیرید. اما در کل توصیه این است که زمانی که کت به تن دارید دکمه پائینی آن را باز بگذارید.

10 اشتباه رایج مردها در لباس پوشیدن

قرار دادن پیراهن مردانه روی شلوار

حتما شما هم در میان دوستان و آشنایان خود افرادی را می‌شناسید که پیراهن خود را به روی شلوارشان قرار می‌دهند و این تیپ خیلی هم به آن‌ها می‌آید. اما این موضوع باید و نبایدهایی دارد که می‌بایست مورد توجه واقع شود. پیراهن‌های مردانه رسمی عموما بلند طراحی و دوخته می‌شوند تا بتوانند در داخل شلوار قرار بگیرند، اما پیراهن‌های مردانه اسپورت به این شکل نیستند، بلکه این دسته از پیراهن‌ها عموما کوتاه‌تر بوده و برش و دوخت‌های متفاوت‌تری دارند. به همین دلیل اگر قصد دارید تا پیراهن خود را بر روی شلوارتان قرار دهید، بهتر است از پیراهن‌های مردانه اسپورت استفاده نمائید.

نپوشیدن پیراهن سایز

اگر می‌خواهید تیپ خودتان را نابود کنید توصیه ما این است که پیراهن مردانه گشاد بپوشید. این کار یکی از اشتباه‌ترین کارهایی است که یک فرد می‌تواند به هر دلیلی انجام دهد. هر دلیلی که داشته باشد، توصیه این است که از انجام آن بپرهیزید. اگر پیراهن گشاد به تن کنید خودتان را چاق و بدتیپ جلوه می‌دهید و باعث می‌شوید دیگران فکر کنند اضافه وزن دارید. اگر علاقه دارید تا بدانید چگونه می‌توانید از سایز بودن پیراهن خود مطمئن شوید، باید بدانید که پیراهن شما نباید شانه‌های افتاده داشته باشد و نباید در ناحیه دور کمرتان چین بخورد. در انتخاب پیراهن خود دقت کنید تا بتوانید خوش تیپ به نظر بیایید.

استفاده از جوراب سفید

شاید فکر کنید که جوراب هم مگر اهمیتی در تیپ و استایل شما دارد و اصلا چه کسی به جوراب‌ها اهمیت می‌دهد. اگر این طور فکر می‌کنید باید بگوئیم که سخت در اشتباه هستید. جوراب‌ها بیش از آنچه شما فکر می‌کنید به چشم می‌آیند و در تیپ شما موثر هستند پس اگر به تیپ و استایل خود اهمیت می‌دهید از کنار جوراب‌ها به سادگی عبور نکنید. به طور مثال زمانی که می‌خواهید کت و شلوار بپوشید به هیچ عنوان جوراب سفید ورزشی خود را برندارید و بپوشید در حالی که فکر می‌کنید چه کسی به جوراب من توجه می‌کند. همه جوراب شما را می‌بینند و پوشیدن جوراب اشتباهی می‌تواند تیپ و استایل شما را نابود کند.

پیشنهاد ما به شما:  جواهرات جشنواره کن ۲۰۱۹ (Cannes Film Festival)؛ بررسی جواهرات خیره ‌کننده افراد مشهور

قانون اول لباس پوشیدن این است که جوراب باید تیره‌تر از شلوار باشد.

10 اشتباه رایج مردها در لباس پوشیدن

استفاده از پیراهن‌هایی با یقه‌های کج و معوج و نامرتب

اگر علاقمند هستید تا تیپ رسمی و مرتبی داشته باشید، حتما یقه را در اولویت خود قرار دهید. اگر کل پیراهن شما اتو کشیده و مرتب باشد اما یقه‌های مرتبی نداشته باشید، استایل شما کاملا نامرتب به چشم می‌آید به همین دلیل توصیه می‌شود که یا یقه خود را همیشه اتو کشیده نگه دارید یا از تکه‌های پلاستیکی که زیر یقه قرار می‌گیرد تا آن را مرتب نشان دهد، استفاده کنید. بهتر است برای سالم ماندن یقه‌های پیراهن های خود، آن‌ها را برای شستشو و اتوکشی به خشکشویی بدهید.

پوشیدن کفش های جلو پهن

استفاده کفش‌هایی که جلوی پهن و مربعی شکل دارند شما را به ۴۰ سال پیش می‌برند و کاملا از مد افتاده و قدیمی هستند. توصیه این است که از کفش‌هایی استفاده کنید که جلوی گردتر و کمی هم تیزتر دارند. این نوع کفش‌ها عموما قدیمی نمی‌شوند و حالت کلاسیک خود را نیز حفظ می‌نمایند. سعی کنید در انتخاب جنس و رنگ کفش‌های خود نیز دقت به خرج بدهید. توصیه ما این است که از جنس چرم و رنگ‌های تیره برای کفش استفاده کنید تا همه چیز تکمیل شود. اگر تا اینجای مطلب برای شما مفید بود، لطفا در ادامه مطلب ” ۱۰ اشتباه مردها در لباس پوشیدن ” با ما همراه باشید.

کت با آستین‌های بلند

قطعا همه ما می‌دانیم که اگر آستین پیراهن و یا کت بلندتر از حد معمول باشد جلوه زشتی پیدا می‌کند و تیپ ما را به هم می‌ریزد. اما با دانستن این موضوع باز هم عده کمی هستند که برای این موضوع اهمیت قائل شده و دقت کافی را در این زمینه به خرج می‌دهند. زمانی که لباس یا کتی را خریداری می‌کنید و متوجه می‌شوید آستین‌های بلندتر از حد معمولی دارد، این موضوع را رها نکنید و حتما در اسرع وقت از خیاط بخواهید آن را برای شما سایز کند. حال شاید بپرسید سایز صحیح بلندی آستین چقدر است؟

10 اشتباه رایج مردها در لباس پوشیدن

اندازه‌ای که برای بلندی آستین مناسب است، عموما تا بالای استخوان مچ دست می‌باشد. به عبارت دیگر بلندی آستین باید به اندازه‌ای باشد که آستین پیراهن زیر کت حدود ۳ سانتی متر بیرون باشد. توصیه این است که اگر می‌خواهید تیپ کاملی داشته باشید، به سایز آستین‌های خود دقت کنید.

پیشنهاد ما به شما:  ران وی بهار و تابستان ۲۰۲۰ (Runway)، طرح‌های عجیب برخواسته از افکار قرنطینه‌ای! - قسمت دوم

نمایان بودن زیرپیراهنی

یکی از اتفاقاتی که ممکن است تیپ شما را خیلی خراب کند و جلوه زشتی به لباس‌های شما بدهد، نمایان شدن زیرپیراهنی از زیر پیراهن شماست. باید سعی کنید رنگ زیرپیراهن خود را نسبت به رنگ لباس خود انتخاب کنید و شکل یقه آن را هم مد نظر داشته باشید. به طور مثال اگر از آن دسته افراد هستید که دکمه‌های پیراهن خود را باز می‌گذارید، بهتر است از زیرپیراهنی یقه هفت استفاده کنید. در کل اگر احساس می‌کنید به هر شکلی زیرپیراهنی ممکن است از زیر لباس شما مشخص شود، بهتر است اصلا زیرپیراهنی نپوشید.

کراوات‌های بیش از حد بلند یا پهن

اگر کراوات را به خاطر بهتر شدن ظاهر و شیک‌تر شدن می‌زنید، بهتر است نسبت به شکل ظاهری و ارتفاع کراوات خود حساسیت به خرج بدهید. محل مناسبی که استایلیست‌ها برای کراوات در نظر می‌گیرند، عموما در ارتفاع سگک کمربند است. سعی کنید در اوقات بیکاری کراوات خود را مدام باز و بسته کنید تا محل مناسب گره زدن دست شما بیاید.

همان طور که پیش‌تر ذکر گردید، شکل ظاهری کراوات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال کروات‌های خیلی پهن به یک سری لباس‌ها می‌آیند و کراوات‌های معمولی به لباس‌های دیگر. اصولا کراوات‌های خیلی پهن مربوط به مد سال‌های گذشته هستند و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. مناسب‌ترین پهنایی که برای کراوات‌ها توصیه می‌شود حدود ۶ سانتی متر است. البته همه این موارد به هیکل شما هم بستگی دارد.

10 اشتباه رایج مردها در لباس پوشیدن

یکی از موارد مهم دیگری که در مورد کراوات وجود دارد این است که گره آن باید به یقه و تیپ و استایل شما بیاید. اگر کراوات شما بد گره خورده باشد و به طور فیکس در محل یقه جای نگیرد، جلوه جالبی نحواهد داشت و تیپ شما را خراب خواهد نمود. توصیه این است که اگر قرار است کراوات بزنید به مواردی که ذکر شد حتما دقت کنید تا بهترین تیپ را با استفاده از کراوات برای خود به ارمغان بیاورید.

اگر مقاله ” ۱۰ اشتباه مردها در لباس پوشیدن برای شما مفید واقع گردید، با دیگر مطالب ما نیز همراه باشید:

امتیاز شما به این مقاله