انگشتر در هر انگشت نشانه چیست؟

انگشترها یکی از پرکاربردترین زیورآلات موجود در جهان هستند که در طرح‌ها، رنگ‌ها و متریال‌های متعدد در سرتاسر جهان به بازار عرضه می‌شوند و هرکدام هم طرفداران خاص خودشان را دارند. قطعاً شما هم افرادی را دیده‌اید که علاقه شدیدی به انگشتر دارند و در هر انگشتشان یک انگشتر می‌اندازند.

بسیاری فکر می‌کنند افرادی که علاقه به انداختن انگشتر دارند، لزوماً فقط برای زیبایی این کار را انجام می‌دهند، اما این موضوع اشتباه است. بسیاری از افراد فقط برای زیبایی این کار را انجام نمی‌دهند و می‌خواهند با انداختن آن انگشتر پیام خاصی را به دیگران منتقل کنند.

اگر علاقه‌مند هستید تا درباره این موضوع اطلاعات بیشتری داشته باشید و بدانید که انداختن هر نوع انگشتر در هرکدام از انگشت‌ها به چه معناست، لطفاً در ادامه مطلب ” انگشتر در هر انگشت نشانه چیست؟ ” با پرامون همراه باشید.

معانی انگشت‌ها برای انداختن انگشتر

بسیاری از ما بدون آگاهی از معنی هر انگشتر در هر انگشت، آن‌ها را استفاده می‌کنیم و نمی‌دانیم که حرکتی که انجام داده‌ایم، پیامی را دیگران منتقل می‌کند. دلیل این موضوع این است که ما در انجام این کار در واقع کاری را که دوست داریم انجام می‌دهیم و توجهی به اینکه معنی کارمان چیست نداریم. اما آیا می‌دانستید که هر انگشت برای انداختن انگشتر یک معنی به‌خصوص دارد؟

برای اینکه وارد حوزه معانی انگشت‌ها برای انداختن انگشتر بشویم، ابتدا یک تعریف کلی از این موضوع به شما ارائه می‌کنیم: دست راست به دلیل اینکه بسیاری از مردم راست‌دست هستند و اکثر کارهایشان را با این دست انجام می‌دهند به ” دست عمل ” و دست چپ عموماً به معنی ” دست احساس و فکر ” مشهور گردیده است.

اکثر ما با معانی انداختن انگشتر در هر انگشت آشنا نیستیم. اما تقریباً همه می‌دانیم که انگشت حلقه، کدام انگشت است و انداختن انگشتر در این انگشت دقیقاً به چه معناست. انگشت حلقه تقریباً مهم‌ترین انگشتی است که باید آن را بشناسیم، زیرا این موضوع به معنای ازدواج است و در غیر این صورت اگر به‌اشتباه این کار را انجام دهیم به‌نوعی دیگران را دچار اشتباه نموده‌ایم. انداختن انگشت در دیگر انگشت‌ها در حالت عمومی خیلی اهمیت ندارد، اما باید معنی هرکدام را بدانیم تا بتوانیم به صحیح‌ترین وجه از به خصوص از انگشترهای مردانه استفاده کنیم.

شاید شما نیز علاقه‌مند باشید: حقایق جالب درباره برند سواروفسکی

پیشنهاد ما به شما:  ترند جدید اکسسوری‌ها با صدف

انگشتر در انگشت حلقه

یکی از انگشت‌هایی که تقریباً همه با آن آشنایی دارند و معنی انداختن انگشتر در آن را می‌دانند، انگشت حلقه است. انگشت چهارم دست چپ در اکثر کشورها به انگشت حلقه معروف است و نمادی برای عشق، علاقه و پایبندی زوج‌ها به یکدیگر است. البته در بعضی از کشورها هم انگشت چهارم دست راست به‌عنوان انگشت حلقه شناخته می‌شود اما آنچه در بیشتر نقاط جهان برای رساندن پیام ازدواج مرسوم است، انگشت چهارم دست چپ است.

نماد عشق در انگشت ها

همه افرادی که به‌صورت رسمی با یکدیگر پیمان می‌بندند و ازدواج می‌کنند، عموماً حلقه را در این انگشت خود می‌اندازند. حال شاید این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که انجام این کار از کجا سرچشمه گرفته است؟ فرهنگ انداختن حلقه در دست چپ از ایتالیا و فرهنگ شهر رم می‌آید که مردم آنجا از قدیم‌الایام معتقد بوده‌اند که خون از طریق انگشت چهارم دست چپ به قلب منتقل می‌شود.

البته لزوماً همه افرادی که ازدواج نموده‌اند، این کار را انجام نمی‌دهند و بسیاری هم که در یک رابطه جدی قرار دارند برای نشان‌دادن عشق و علاقه خودشان به‌طرف مقابل این کار را انجام می‌دهند. اما همان‌طور که گفتیم انداختن انگشتر در هر انگشت در رسومات مختلف متفاوت است. به طور مثال در ترکیه انداختن انگشتر در انگشت چهارم دست راست به معنی نامزد بودن شخص است. اما به طور مثال در کشور چین معنی دیگری دارد. چینی‌ها معتقدند که فردی که در انگشت چهارم دست راستش انگشتر می‌اندازد، توانایی آموزش‌دادن بهتری نسبت به دیگران دارد و می‌تواند مدرس بهتری شود. همچنان با ما در ادامه مطلب ” انگشتر در هر انگشت نشانه چیست؟ ” همراه باشید.

شاید به این مطلب علاقه داشته باشید: ۱۰ مجله برتر دنیای مد

انگشت نشان در انگشترها

انگشتر در انگشت کوچک

انداختن انگشتر در این انگشت معنای متفاوتی دارد و هیچ معنی اعتقادی یا مذهبی ندارد، بلکه نماد سخنوری است. افرادی که این انگشت را برای انداختن انگشتر استفاده می‌کنند، عموماً افراد سخنور، باهوش، با ذکاوت و با روابط اجتماعی قوی هستند. بسیاری نیز معتقدند افرادی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و خلاق نیز هستند، علاقه دارند تا در این انگشت خود انگشتر بیندازند. البته بسیاری هم معتقدند که انداختن انگشتر در این انگشت‌نشان از حافظه قوی است و کسی که در این انگشت انگشتر می‌اندازد، خاطرات به‌خوبی به یاد می‌آورد.

پیشنهاد ما به شما:  همه چیز درباره بدلیجات

اما تعریفی جالب هم در علم ستاره‌شناسی وجود دارد که این انگشت را نماد سیاره عطارد می‌داند. عموماً انگشترهایی که برای انگشت‌های کوچک طراحی و ساخته می‌شود، انگشترهای ساده، ظریف و کوچکی هستند که به سایز این انگشت‌ها بیشتر می‌آیند. همین کوچکی و سادگی اما بسیار دیده می‌شود و جلوه زیبایی به دستان شما می‌دهد. اما همان‌طور که پیش‌تر درباره تعریف چینی‌ها از انداختن انگشتر توضیحی مختصر دادیم، در مورد انگشت کوچک هم باید بگوییم که در فرهنگ چین انداختن انگشتر در انگشت کوچک دست راست به معنی همراه بودن شخص است. در واقع در این فرهنگ کسی که انگشتر را در این انگشت می‌اندازد در واقع فردی است که به‌راحتی می‌تواند دیگران را درک کند و شریک خوبی برای زندگی محسوب می‌شود.

نماد کارافرینی در انگشترها

انگشتر در انگشت اشاره

بسیاری بر این باور هستند که انداختن انگشتر در انگشت اشاره نماد قدرت است. افرادی که به انداختن انگشتر در این دست علاقه‌مند هستند، مدیر و کارآفرین هستند یا دوست دارند تا در آینده در این جایگاه فعالیت کنند. افرادی که از انگشتر در این انگشت استفاده می‌کنند، از عزت‌نفس بالایی برخوردار هستند و به خودشان ایمان دارند. در ستاره‌شناسی انداختن انگشتر در این انگشت نماد سیاره مشتری است که نماد رهبری، مالکیت تام و قدرت بی‌بدیل است.

فلزی که اکثراً در انگشترهای مخصوص این انگشت مورداستفاده قرار می‌گیرد، قلع است اما از طلا و نقره نیز در این مورداستفاده می‌گردد. قبلاً درباره انگشت حلقه سخن گفتیم و دریافتیم که در اکثر سنت‌ها و فرهنگ‌ها انگشتر چهارم دست چپ به این منظور شناخته می‌شود.

اما در بعضی از فرهنگ‌ها انداختن انگشتر در انگشت اشاره نماد ازدواج است. به طور مثال یهودیان برای انتقال این پیام که ازدواج نموده‌اند، انگشتر خود را در این انگشت می‌اندازند. رسم آن‌ها به این شکل است که زوج‌ها زمانی که نامزد می‌کنند، انگشتر خود را در انگشت دست راست می‌اندازند و زمانی که ازدواج می‌کنند در انگشت اشاره دست چپ.

انگشتر در انگشت وسط

انگشتر در انگشت وسط در اکثر نقاط جهان یک معنی دارد، آن هم به معنی زیبایی است. این انگشت در بسیاری از فرهنگ‌ها و رسومات نماد زیبایی، تعادل و مسئولیت‌پذیری بالاست. بسیاری از افراد علاقه دارند تا مدام به بررسی خود بپردازند و رفتار خود را تجزیه تحلیل نموده و در راستای بهترشدن شخصیت خود گام بردارند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، انگشت وسط بهترین انتخاب برای شماست.

پیشنهاد ما به شما:  هفته مد لندن ۲۰۲۰، حتی اگر هفته‌های رسمی مد متوقف شوند ما به ادامه دادن، ادامه می‌دهیم!

یکی دیگر از دلایلی که بسیاری دوست دارند تا انگشتر خود را در این انگشت بیندازند، این است که آن‌ها دوست ندارند با انداختن انگشتر در انگشت دیگری باعث ایجاد سؤال برای دیگران بشوند و مجبور باشند تا به دیگران توضیح بدهند که منظورشان چیست. اگر بخواهیم از لحاظ ستاره‌شناسی این انگشت را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که انداختن انگشتر در این انگشت نماد سیاره زحل است. فلز مخصوص این سیاره عموماً خاکستری است و به همین علت هم انگشتر‌های استیل برای این انگشت مناسب‌تر هستند.

اما اگر از لحاظ روان‌شناسی بخواهیم به بررسی انداختن انگشتر در این انگشت بپردازیم، باید اعلام کنیم که از منظر این علم افرادی که در انگشت وسط خود انگشتر می‌اندازند، بیشتر به دنبال جلب‌توجه هستند و همیشه علاقه‌مند هستند تا در مرکز توجهات قرار داشته باشند.

روانشناختی در انگشترها

انگشتر در انگشت شست

در بسیاری از نقاط جهان انداختن انگشتر در انگشت شست نماد سخاوت و ثروت است. به همین دلیل حلقه‌هایی که برای این انگشت‌ها ساخته می‌شوند، عموماً بزرگ‌تر و مجلل‌تر هستند. افرادی که در این انگشتان خود انگشتر می‌اندازند، افرادی هستند که در ذهن خود آرزوهای بزرگ می‌پرورانند و مدام درگیر این افکار خود هستند.

باوری نیز وجود دارد که خانم‌هایی که انگشتر خود را در انگشت شست دست چپشان می‌اندازند، افرادی با خصلت‌های مردانه هستند و عموماً لجباز و تندخو نیز می‌باشند.

انتخاب سلیقه ای در انداختن انگشترها

انتخاب انگشتر

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به انداختن انگشتر علاقه‌مند هستید، بهتر است قبل از اینکه انگشترهای خود را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که کدام انگشتر را در کدام انگشت خود استفاده کنید، با یک متخصص در این حوزه مشورت کنید. انتخاب انگشترها باید با آگاهی کامل صورت بگیرد و شما باید بدانید که انداختن انگشتر در هر انگشت به چه معناست و در هر انگشت می‌بایست چه نوع انگشتری انداخته شود. شما با دانستن این اطلاعات می‌توانید انتخاب درستی انجام دهید. اگر این کار با آگاهی و دانش انجام شود، امکان اینکه شما با انداختن یک نوع انگشتر در یک انگشت، پیام اشتباهی به دیگران انتقال دهید وجود نخواهد داشت.

مطالب مفید دیگر:

بررسی جواهرات میلیون دلاری سلبریتی‌ها

بررسی جواهرات جنجالی بیانسه

بررسی جواهرات و استایل آنجلینا جولی

۵/۵ - (۱ امتیاز)